BRĪVU IZVĒLI PILNGADĪGIEM CILVĒKIEM! PAR E-CIGAREŠU AROMĀTU SAGLABĀŠANU

E-cigarešu aromātu aizliegums NERISINĀS smēķēšanas problēmu jauniešu vidū, bet tikai PALIELINĀS nelegālā tirgus īpatsvaru, kas jau tagad piedāvā produktus, kas rada draudus veselībai. Šāda ierobežojuma rezultātā Latvijas smēķētājiem tiktu liegta iespēja lietot legālā un kontrolētā vidē iegūtu produktu, kas ir mazāk kaitīga alternatīva tabakas izstrādājumiem, kā arī daļā gadījumu palīdz realizēt nodomu atmest smēķēšanu.

Lielbritānijā “veipus” dalīs bez maksas, Latvijā vēlas aizliegt.

Lielbritānijā aptuveni vienam miljonam smēķētāju izsniegs bezmaksas elektronisko cigarešu sākuma komplektus, lai mudinātu viņus atteikties no tabakas izstrādājumiem, ziņo Lielbritānijas Veselības un sociālās aprūpes departaments.

Pētījums: pēc e-cigarešu tirdzniecības aizliegšanas nikotīna lietošana nepilngadīgo vidū Igaunijā kļuva par nopietnu problēmu

Februāra vidū Igaunijas Sociālo lietu ministrija iepazīstināja medijus ar pētījumu par nikotīna produktu lietošanu Igaunijas iedzīvotāju vidū, kas skaidri parāda, ka e-cigarešu, kas ir aizliegtas Igaunijas mazumtirdzniecības tīklā, lietošana ir kļuvusi par problēmu jauniešu vidū, vēsta Igaunijas mediji.

Elektroniskās cigaretes – ieejas vārti… daudz veselīgākā sabiedrībā?

Zinātnieki uzskata, ka elektronisko cigarešu lietošana var nozīmīgi atvieglot veselības aprūpi un daudzu slimību ārstēšanu. Pēc industrijas aplēsēm, aptuveni 30% e-cigarešu jau tagad tiek pārdots nelegālajā tirgū. Pēc aizlieguma, šis procents turpinās augt tāpat kā tas šobrīd notiek gan Igaunijā, gan Lietuvā.

Pilnīgs e-cigarešu aromātu aizliegums sekmēs nelegālā tirgus pieaugumu

Par pārdomātu e-cigarešu tirgus regulēšanu Guntars Gūte sarunājas ar Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Nodokļu pārvaldes direktora vietnieci Baibu Šmiti-Roķi.

FM iestājas pret aizliegumu Latvijā tirgot šķidrumus e-cigaretēm

Finanšu ministrija (FM) neatbalsta Veselības ministrijas priekšlikumu aizliegt Latvijas tirgū elektronisko cigarešu šķidrumus, to sastāvdaļas un tabakas aizstājējproduktus - norādīts ministrijas parlamentārās sekretāres Karinas Plokas vēstulē Saeimas Sociālo un darba lietu komisijai.

Savākti 10 000 paraksti par e‑cigarešu aromātu saglabāšanu

Vairāk nekā 10 000 cilvēku portālā “Manabalss.lv” parakstījušies par iniciatīvu “Brīvu izvēli pilngadīgiem cilvēkiem! Par e-cigarešu aromātu saglabāšanu”, informē Beztabakas produktu asociācijā.